ŽNĚ V BESKYDECH - DOBEŠ LUDVÍK LUDVA

ŽNĚ V BESKYDECH - DOBEŠ LUDVÍK LUDVA

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Dobeš Ludvík /Ludva/
( 17.10.1914 - 25.9.1979 )

Obraz - Žně v Beskydech. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Ludvík (Ludva) Dobeš.

 

Rozměry včetně rámu cca 74 cm x 56 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Foto 7 drobné poškození, z toho důvodu nižší cena. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1950-70.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

Ludvík (Ludva) Dobeš

 

* 17. 10. 1914

 

+ 25. 9. 1979

 

malířství, grafika

 

Pocházel ze čtyř dětí. Již od dětství velmi rád maloval a této zálibě se pak věnoval celý svůj život. Po základní škole absolvoval umělecko-průmyslovou školu v Brně. Živil se příležitostnými výtvarnými pracemi, později pracoval jako samostatný živnostník. Malíř krajiny, folklóru, lidských figurek, také malíř skla a keramiky. Po válce se malování věnoval v rámci svobodného povolání. Oženil se v roce 1937. Z manželství vzešel později syn.

 

Pro svou rodnou obec vytvořil Dobeš nenahraditelnou sbírku obrazů realisticky ztvárňujících rozmanitá vesnická zákoutí. Tato díla, vyznačující se především pestrou barevností, jsou jedinečným pohledem na vesnickou idylu a pohodu domků, domečků a uliček v Morkůvkách v první polovině minulého století. Stávají se originálním dokumentem zachycujícím kolorit tehdejší doby.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G).

Typ: Žně, snopy, panáci

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení