ROUBENKY - LESNÝ LEDERER MILOSLAV

ROUBENKY - LESNÝ LEDERER MILOSLAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

Obraz - Roubenky. Autorem je malíř Miloslav Lesný. Signován vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 47 cm x 40 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Zřejmě kvaš a tužka na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl nakreslen odhadem v letech 1950-70.

 

Jedná se o velmi kvalitní dílo sbíraného autora, tedy o výbornou investici. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

MILOSLAV LESNÝ

 

PŮVODNÍM JMÉNEM MILOSLAV BLAŽEJ LEDERER

 

* 3.2.1903 Praha

 

+ 17.12.1989

 

NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE...

 

Případně se podívejte na video z vernisáže v Chrudimi a na to, jak na něj vzpomínají jeho vnoučata ZDE...

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení