PŘELOUČ POHLED Z DÁLKY - BROTÁNEK MIROSLAV

PŘELOUČ POHLED Z DÁLKY - BROTÁNEK MIROSLAV

 

1390 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 5. 2024

Jméno autora: Brotánek Miroslav
( 4.12.1916 - 10.11.1987 )

 

 

OBRAZ - PŘELOUČ - POHLED Z DÁLKY. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE Z ČÁSTI POD RÁMEM - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ A GRAFIK MIROSLAV BROTÁNEK.

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 52 X 31 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE ODHADEM Z LET 1930-50.

 

BUDE PERFEKTNÍ DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

Brotánek Miroslav

 

* 4.12.1916 Přelouč (Pardubice)

 

+ 10.11.1987 Praha

 

malíř, pedagog

 

V letech 1933-39 byl žákem na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Otakara Nejedlého a Jakuba Obrovského. Členem skupin - Jednota umělců výtvarných a Český fond výtvarných umění (ČFVU). Účastnil se velkého množství výstav v Praze, Táboře, Havlíčkově Brodě, v Unhošti, na Kladně a ve Zlínském saloně. Byl profesorem na Střední odborné škole výtvarné. Své náměty pro krajinomalby čerpal převážně z Polabí.

  

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,

 

1959, Květ Jan , Má vlast (Česká krajina v našem malířství XIX. a XX.století), Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, n.p., Praha,

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č).

 

 

Jméno autora: Neznámý autor
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení