ŠTĚPÁNOVICE Z JIŽNÍCH ČECH - ŠVEC JIŘÍ B.

ŠTĚPÁNOVICE Z JIŽNÍCH ČECH - ŠVEC JIŘÍ B.

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Švec Jiří B.
( 6.1.1928 -

Obraz - Štěpánovice z jižních Čech. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Jiří B. Švec. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika a rozměr - vše viz foto.

 

Štěpánovice z jižních Čech

 

Štěpánovice se původně jmenovaly Štěpánov. Byly založeny kolem 13. století. Kolem tohoto století patřil Štěpánov pánům z Landštejna. Název obce Štěpánovice je doložený až v 15. století. V roce 1356 je již jako hotová farní ves s kostelem patřící k děkanátu Chýnovskému.

 

Štěpánovice se nachází na hlavní silničním tahu I/34, který spojuje České Budějovice a Třeboň. V nadmořské výšce 463 m. n. m. Obec má v současnosti 354 domů a 919 obyvatel. Dominantou je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, v kostele je kamenná křtitelnice z roku 1515 a umělecky velmi vzácná dřevěná socha Panny Marie.

 

Rozměry včetně rámu cca 72 cm x 54 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v 50 letech 20. století.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo sbíraného autora, tedy i o dobrou investici. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Jiří B. Švec

 

* 6. 1. 1928, Pardubice

 

malířství, grafika

 

Studium - Státní grafická škola / Střední průmyslová škola grafická / Vyšší škola uměleckého průmyslu Praha. Členem Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Vystavoval například kolektivně - 1958 Výtvarníci krajské pobočky SČSVU, Dům umění Pardubice, 1960/06/22 - 1960/07/17 Ze skicáře tvůrčí skupiny Umění a řemeslo, Dům umění města Brna, 1962 Světová výstava poštovních známek, Bruselský pavilon Praha, 1967/01 Ze současné tvorby našich malířů (Obrazy z let 1957 - 1966), Východočeská galerie v Pardubicích, 1983 Výtvarní umělci Pardubic, Dům U Jonáše Pardubice atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983 Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

1993 Malíři Vysočiny (Malý lexikon), Galerie Vysočina, Polička (Svitavy),

2006 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2006 (XVII. Šte – Tich), Výtvarné centrum Chagall, Ostrava.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení