U KYNŽVARTU - ŠVADLENKA BOHUSLAV

U KYNŽVARTU - ŠVADLENKA BOHUSLAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Švadlenka Bohuslav
( 19.6.1913 -

Obraz - U Kynžvartu. Autorem je malíř Bohuslav Švadlenka. Signován, název díla a datován vlevo dole - viz foto.

 

Lázně Kynžvar

 

Lázně Kynžvart leží uprostřed lázeňských měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Láznět. Jejich dominantou je klasicistní zámek Kynžvart (Metternichův zámek), reprezentační letní sídlo kancléře Metternicha. V centru leží náměstí s historickou radnicí a kostelem sv. Markéty.

 

Rozměry včetně rámu cca 38 cm x 30 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky - viz foto. Akvarel na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1978.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Bohuslav Švadlenka

 

* 19.6.1913 v obci Třibřichy (okres Chrudim)

 

malíř

 

V letech 1928-1932 studoval na Státním koedukačním ústavu učitelském v Chrudimi. Dále absolvoval pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na výtvarné umění.

Celý život se věnoval výtvarnému umění, ať již jako učitel či malíř. Maloval zejména českou krajinu, zátiší, akty atd. Výjimkou nejsou ani motivy ze zahraničních studijních cest.

Vydal několik publikací - například 1948 - Výtvarné techniky ve školní praxi, 1947 - Obrázky z dějin výtvarného umění.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení