LUČNÍ KVÍTÍ - LESNÝ MILOSLAV

LUČNÍ KVÍTÍ - LESNÝ MILOSLAV

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

ÚŽASNÝ OBRAZ OD MALÍŘE MILOSLAVA LESNÉHO - LUČNÍ KVÍTÍ.


 

MILOSLAV LESNÝ (1903-1989)

NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE...
 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 80 X 60 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. SIGNOVÁN LESNÝ VPRAVO DOLE - VIZ. FOTO. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO.
 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ZŘEJMĚ V ROCE 1956, ZEZADU JSOU TOTIŽ NOVINY Z ROKU 1956. JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O DOBROU INVESTICI.
 

 

OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY.

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav ( 3.2.1903 - 17.12.1989 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Přihlášení