STROMY V KRAJINĚ - KÖHLER JOHANNES

STROMY V KRAJINĚ - KÖHLER JOHANNES

 

19990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Köhler Johannes
( 22.2.1896 - 24.2.1976 )

Obraz - Stromy v krajině. Autorem je akademický malíř Johannes Köhler. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Na první pohled je vidět, že Johannes Köhler si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zezadu obrazu autorské razítko, kde je uveden autor a rok - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 62 cm x 56 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Akvarel na papíře. Na paspartě je menší skvrna po vyschlé vodě, malba je však v pořádku - viz foto. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1957.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Johannes Köhler (později - také Joannès Koehler)

 

* 1896 v Küstrinu

 

+ 24.února 1976 ve Vrchové (Bernartice)


- 1918-1920 navštěvoval Velkovévodskou saskou akademii výtvarných umění ve Výmaru
- od 1919 studium na statním Bauhausu - studoval do roku 1919 u Theodora Hagena a později u Lyonela Feiningera

- ve 20. letech podnikl četné studijní cesty po Evropě a severní Africe

- po celý život se věnoval krajinomalbě a francouzskému realismu ( barbizonská škola )


- ve 30. letech žil a pracoval ve Švýcarsku, poté ve Francii


- po německé okupaci Francie v roce 1940 odešli do „neobsazené zóny" v Lyonu. Později tam byli zatčeni, nejprve drženi v internačním táboře Les Milles v Aix-en-Provence a nakonec deportováni do Litvy. Podařilo se jim odtud uprchnout podplacením Köhlerových obrazů. Až do konce války se skrývali u jednoho sedláka. V roce 1945 se zapojili do transportu uprchlíků a v roce 1946 se přes Polsko a pohraniční město Královec dostali do Československa, kterou rodina viděla pouze jako mezistanici. Tam žili v městečku Žacléř, v sousedním Prkenném Dole a nakonec ve Vrchové u Bernartic.


- zemřel 24.února 1976 ve Vrchové (Bernartice), v květnu 2006 byla Johannesi Koehlerovi na Bernartickém hřbitově odhalena pamětní deska.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení