ORAVSKÝ ZÁMEK - NOVÁK

ORAVSKÝ ZÁMEK - NOVÁK

 

5990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Novák

Obraz - Oravský zámek. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Novák.

 

Oravský hrad - Oravský Podzámok

 

Jeden z nejznámějších a nejbizarněji umístěných hradů na Slovensku, vystavěný v mnoha etapách na dominantním skalním bradle v záhybu řeky Oravy nad městečkem Oravský Podzámok, nedaleko okresního města Dolný Kubín v Oravské oblasti.

 

Nejstarší částí hradu je tzv. horní hrad. Tvořila jej mírně zalomená úzká palácová stavba, obsažená ve zdech současného přízemí horního hradu, zbytek byl dřevěný. Východní část bradla byla zřejmě nezastavěná, maximálně lehkými roubenými objekty. Zřejmě již té době stál na skalnaté terase pod horním hradem tzv. hrad střední, skládající se z ohradní zdi, nejspíše kamenné, a obytné věže, tzv. donjonu, který se zachoval dodnes, avšak byl v době renesance nadstavěn o další tři patra. Stejně jako horní hrad byl i střední přístupný po schodišti, jehož obranu zajišťoval předsunutý parkán. Současný dolní hrad mohl existovat pouze ve skromné dřevěné podobě hospodářského podhradí. Kamenné podoby se dolní hrad dočkal zřejmě až za Ctibora II. Syrakovského, který jej z obranného hlediska přestavěl.

 

Celkové rozměry cca 70 cm x 38 cm. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací Vašeho prostoru.

 

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení