SUŠICE NAD OTAVOU - ŠRÁMEK

SUŠICE NAD OTAVOU - ŠRÁMEK

 

2992,50 Kč

3990 Kč Sleva 997,50 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šrámek

 

OBRAZ - SUŠICE NAD OTAVOU. Od levé strany: věž radnice, věž děkanského kostela sv. Václava, v pozadí bývalá továrna na zápalky Solo. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Šrámek.
 

Rozměry rámu cca 53 X 46 cm, rám je zřejmě původní, zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. V jednom místě je v plátně trhlina. Celkový stav viz foto.
 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1920-40.

 

 

SUŠICE NAD OTAVOU

 

Malebné městečko Sušice, známé výrobou sirek, je často nazývané "Brána Šumavy". Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy. Slavnou sirkařskou, ale i sklářskou historii zde připomíná Muzeum Šumavy.

 

Dominantou sušického náměstí je renesanční radnice s 31 m vysokou věží, která poskytuje neobyčejný výhled na město. V gotickém domě na rohu náměstí sídlí Muzeum Šumavy, kde se dozvíte zajímavosti o historii města a také zdejší výrobě sirek v továrně Solo Sušice, která zde probíhala 169 let až do roku 2008. Je zde také umístěna největší sirka na světě měřící 3,6 m.

 

Někdy na přelomu doby halštatské a laténské v 5. století př. n. l. byla oblast obydlena Kelty. Zanechali po sobě mj. Hradiště na Sedle, osídlení pokračovalo i v době římské a po příchodu prvních Slovanů. Slované zde zanechali i pohřebiště. Středověké osídlení v oblasti dnešní Sušice bylo spojeno s rýžováním zlata. Od dob Přemysla Otakara II., který město v roce 1273 založil, bylo správním centrem Sušicka. Rozvíjelo se díky Zlaté stezce (zejména v 16. století), v 1. polovině 19. století se zde začal objevovat průmysl.

 

 

Jméno autora: Šrámek
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení