OBRACEČ SENA U CESTY POD DOLNÍM STAŇKOVEM - HLUCHÝ JOSEF

OBRACEČ SENA U CESTY POD DOLNÍM STAŇKOVEM - HLUCHÝ JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hluchý Josef
( 21.2.1926 - 15.9.1999 )

Obraz - Obraceč sena u cesty pod Dolním Staňkovem. Autorem je akademický malíř a grafik Josef Hluchý. Signován a datován vpravo dole pod rámem - viz foto. Zezadu obrazu je uveden název díla - viz foto.

 

Dolní Staňkov

 

Dolní Staňkov je vesnice, část města Sušice v okrese Klatovy. Nachází se asi 3 km na západ od Sušice. V katastrálním území Dolní Staňkov leží i Páteček, Stráž a Volšovy.

 

Od tohoto malíře máme v prodeji ještě další obrazy, můžete se na ně podívat zde...

 

Rozměry včetně rámu cca 53 cm x 43 cm. Kombinovaná technika, zřejmě akvarel a perokresba možná tempera na papíře. Obraz je nově adjustován. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z roku 1970.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Hluchý Josef

 

* 21.2.1926 Týnec (Břeclav)

 

+ 15.9.1999 Praha

 

grafik, malíř

 

Akad. malíř Josef Hluchý prožil dětství v Týnci u Břeclavi jako jeden ze sedmi dětí rolníka Metoděje Hluchého a Marie Hluché, roz. Krupové.

 

Vystudoval Státní grafickou školu v Praze (1947 – 1949) a v letech 1949 – 1953 studoval ve speciální škole monumentální malbu u profesora Emila Filly na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval 25. 9. 1953. Po absolutoriu působil rok v Ostravě na výtvarné brigádě a jako instruktor výtvarných kroužků a poradce v soutěžích. Od roku 1955 žil a pracoval v Praze, zabýval se figurálními a krajinářskými motivy. Zúčastňoval se práce i na zahraničních expozicích např. pro Čínu, Rakousko a jiné státy.

 

V průběhu života se věnoval mnohým výtvarným technikám od kresby, malby, grafiky, sochařství, tepaný reliéf a sypaný písek. Nevyhýbal se žádným tématům, mezi jeho díly najdeme, krajiny, figurální motivy, zátiší, abstraktní díla i portréty.

 

Metodu tvorby obrazů sypaným pískem začal používat po úrazu na motorce, kdy si poranil páteř. Obrazy jsou vytvořeny z písků různých barev a hrubosti vybíraných z různých vrstev země, často získaných od stavebníků ze stavby pražského metra.

 

Vzhledem k tomu, že se netajil svými názory na politický režim, netěšil se velké podpoře ze strany výtvarných svazů, které řídily výtvarný život v jeho tvůrčím období. Byl členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Vystavoval například - 1958 - 1959 Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky, Jízdárna Pražského hradu, Praha, 1958/05/18 - 1958/06/29 Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město), 1967/07/20 - 1967/08/25 1. pražský salon, Bruselský pavilon, Praha, 1986/04/26 - 1987/09/30 České umění 20. století, Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou, Hluboká nad Vltavou (České Budějovice), 1987 Žáci Fillovy školy, Obrazy, grafika, plastiky, Muzeum Českého ráje v Turnově, Turnov (Semily), 1987 - 1988 Žáci Fillovy školy, Obrazy, grafika, plastiky, Okresní muzeum a galerie, Jičín (Jičín) atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Pocta Emilu Fillovi od českých a slovenských výtvarných umělců,

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení