ŘEKA V ÚDOLÍ - ŠPITNÍK LADISLAV J.

ŘEKA V ÚDOLÍ - ŠPITNÍK LADISLAV J.

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Špitník Ladislav J., též Špitálník
( 6.1.1901 - ? )

Obraz - Řeka v údolí. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Ladislav J. Špitník.

 

Rozměry včetně rámu cca 69 cm x 59 cm, rám je zdobený, mohutný, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1930-60.

 

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor.

 

Špitník Ladislav J. (též Špitálník)

 

* 6.1.1901 Praha

 

malba a grafika

 

Žák Ferdinnanda Engelmüllera, Aloise Kalvody, J. R. Plačka. Podnikl studijní cesty po Itálii a na Adrii, Jadran. Specializoval se realistickou krajinomalbu Chodska, Jilemnicka, Plzeňska, Kladska, Pošumaví, na rušný život železáren a vysokých pecí, prostředí a živost trhů, též i prostorovost náměstí. Vystavoval v r. 1926 v Třeboni, v r. 1929 v Českých Budějovicích, v r. 1942 v Hradci Králové, v r. 1943 v Plzni a v r. 1944 v Poděbradech atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení