BEČVA U HUSTOPEČ - HOLUB R.

BEČVA U HUSTOPEČ - HOLUB R.

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 6. 2024

Jméno autora: Holub

Obraz - Bečva u Hustopeč. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř R. Holub. Název díla a rok zezadu obrazu - viz foto.

 

Řeka Bečva

 

Řeka Bečva vzniká soutokem Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Řeka je největším levostranným přítokem Moravy. Nejvíce vody mívá řeka v březnu

 

Hustopeče

 

Obec ležící 15 km východně od Hranic na Moravě. První zmínky o obci pochází z roku 1201. V roce 1397 se Hustopeče staly městem, v té době byly majetkem pánů z Kravař. Od konce 15. století do poloviny 17. století patřily Žerotínům a v letech 1693-1763 náleželo Podstatským z Prusinovic. Mezi významné památky obce Hustopeče nad Bečvou patří renesanční zámek z konce 16. století s nádvořím a vzdušnými renesančními arkádami, které patří k nejkrásnějším na Moravě, kostel Povýšení sv. Kříže s ohradní zdí se souborem čtrnácti barokních soch a sochou Panny Marie Bolestné. V místní části Poruba se nachází unikátní větrný mlýn holandského typu s otočnou střechou. Klenotem místní části Vysoká je kaplička sv. Anny, jejíž střecha tvoří rozvodí Černého a Baltského moře. Název obce vznikl jako množné číslo k osobnímu jménu Úsopek. Znamená buď ves rodiny Úsopekovy, nebo posměšně ves lidí, kteří pekli vousy. V roce 1983 se místními částmi obce Hustopeče nad Bečvou staly Hranické Loučky, Milotice nad Bečvou, Poruba, Špičky a Vysoká. V roce 1990 se osamostatnily Milotice nad Bečvou a Špičky. V blízkém okolí je několik rybníků a o pár kilometrů dál vyhlášená rekreační oblast štěrkových jezer.

 

Rozměry včetně rámu cca 42 x 57 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1988.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a dominantou každého prostoru.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení