PRAHA POHLED NA KARLŮV MOST A MALOU STRANU - ČERNÝ JOSEF D.

PRAHA POHLED NA KARLŮV MOST A MALOU STRANU - ČERNÝ JOSEF D.

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Černý Josef D.
( 28.9.1915 - 4.8.1996 )

Originální signovaná barevná litografie - Praha - Pohled na Karlův most a Malou stranu (Pragensia). Signovaná a datovaná v tiskové ploše vlevo dole - viz foto. Signovaná tužkou vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Josef D. Černý.

 

Karlův most

 

Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.
Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402.

 

Rozměry včetně rámu cca 55 cm x 44 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Originální litografie kolorovaná akvarelem na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z roku 1980.

 

Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Černý Josef D.

 

* 28.9.1915 Malejovice, okres Kutná Hora

 

+ 4.8.1996 Praha

 

pedagog, grafik, malíř

 

Studium - do roku 1945 Ukrajinská akademie, Praha, Kulec Jan Ivan. Působení - Praha, Krkonoše, Šumava, Uhlířskojanovicko. Přezdívka – Připínák.

 

V roce 1945 v Kutné Hoře poprvé samostatně vystavoval. Samostatné výstavy měl v Praze a několikrát v Uhlířských Janovicích. Realistické obrazy Prahy a Uhlířskojanovicka. Také Krkonoše a Šumava. Vyučoval dějiny umění a výtvarné techniky.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Hošková Simeona , Současná grafika pražských členů Svazu českých výtvarných umělců, Výtvarná kultura, 6,5,1982,24-30,

 

2006, Sajvera Bohuslav , Osobnosti Uhlířskojanovicka, Město Uhlířské Janovice, Uhlířské Janovice (Kutná Hora).

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení