LORETA PRAHA - REPRODUKCE - BENEŠ VINCENC

LORETA PRAHA - REPRODUKCE - BENEŠ VINCENC

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Beneš Vincenc
( 22.1.1883 - 27.3.1979 )

Obraz - Praha - Loreta (Pragensia). Starší reprodukce obrazu od známého českého malíře Vincence Beneše. Signován vpravo dole - viz foto.

 

LORETA PRAHA

 

Pražská Loreta je pozoruhodnou barokní památkou, poutním místem s bohatou historií. Široké průčelí s hodinovou věží, z níž každou hodinu zaznívají tóny unikátní loretánské zvonohry, jistě neunikne pozornosti žádného tuzemského ani zahraničního návštěvníka, který tudy prochází směrem k Pražskému hradu. Byla by ale velká škoda spokojit se jen s tímto malebným pohledem, jenž se nám otevírá z terasy před Černínským palácem. Ti, kteří, kteří sestoupí až na Loretánské náměstí a projdou branou Lorety, budou příjemně překvapeni dispozicí poutního místa.

 

Rozměry včetně rámu cca 67 cm x 51 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Reprodukce na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Reprodukce je odhadem z let 1970-80.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

VINCENC BENEŠ

 

* 22.1.1883 LIŠICE (HRADEC KRÁLOVÉ)

 

+ 27.3.1979 PRAHA

 

grafik, malíř, ilustrátor, pedagog

 

Studoval na Uměleckoprůmyslové škole (1902–1904) a na Akademii výtvarných umění v Praze (1904–1907). V letech 1909–1911 a 1917–1949 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, v roce 1933 byl přijat do České akademie věd a umění. Byl aktivním členem Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Jeho styl byl zpočátku ovlivněn kubismem a fauvismem, později tvořil realistické olejomalby, z nichž je patrné ovlivnění neoklasicismem. Publikoval v Uměleckém měsíčníku.

 

Mezi jeho nejvýznamnější díla patří cyklus krajin pro Národní divadlo. S Otakarem Nejedlým maloval krajiny z bojišť legií pro památník na Vítkově, Z francouzského bojiště (1919), dále jsou to například Zimní zátiší (1935) nebo Loreta na jaře (1942). Řada prací byla s intimními náměty.

 

V roce 1963 byl jmenován národním umělcem.

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení