DÍVKA S RYBOU A PTÁKEM - BORN ADOLF

DÍVKA S RYBOU A PTÁKEM - BORN ADOLF

 

19990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Born Adolf
( 12.6.1930 - 22.5.2016 )

Originální barevná signovaná číslovaná litografie - Dívka s rybou a ptákem. Signovaná a číslovaná 130/200 uprostřed dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Adolf Born. Na další obrazy, které máme od toho autora v prodeji, se můžete podívat zde...

 

Rozměry včetně rámu cca 43 cm x 33 cm. Obraz je adjustován do nového rámu. Litografie na papíře. Celkový stav - viz foto.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Born Adolf

 

* 12.6.1930 České Velenice (Jindřichův Hradec)

 

+ 22.5.2016 Praha

 

scénograf, malíř, grafik, ilustrátor, výtvarník kreslených filmů, karikaturista

 

Patřil k nejprodávanějším českým autorům, byl znám svými monarchistickými postoji. Narodil se v Českých Velenicích, kde se mluvilo česky i německy. V letech 1949–1950 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, později přešel na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (atel. prof. A. Pelce 1950–53) a na Akademii výtvarných umění (1953–55) v Praze, kde u prof. A. Pelce absolvoval. Od roku 1960 byla jeho díla vystavena po celém světě a získal za ně mnoho cen. Jeho doménou je grafika – suchá jehla, lept a především litografie. V roce 1962 se oženil a v roce 1964 se mu narodila dcera Erika Bornová. Jeho nejznámější díla zahrnují ilustrace knih od Miloše Macourka (Mach a Šebestová, Žofka), Julese Verna (Trosečník z Cynthie), A. Dumase staršího (Tři mušketýři), Vojtěcha Steklače (série Boříkovy lapálie) a jiné. Je také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča inscenované v Národním divadle, dále inscenace hudební fakulty HAMU - opera V studni Viléma Blodka. Zemřel 22. května 2016 ve věku 85 let.

 

Roku 1974 byl na světové výstavě v Montrealu jmenován karikaturistou roku. V roce 1988 byl jmenován zasloužilým umělcem. V roce 2003 získal získal Medaile Za zásluhy 1. stupně. V roce 2013 získal na Anifilmu cenu za celoživotní přínos animovanému filmu.

 

foto zdroj: wikipedia.org

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení