KRAJINA - HAJDUČEK ADOLF

KRAJINA - HAJDUČEK ADOLF

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hajduček Adolf
( 14.8.1911 - 2.6.1971 )

Obraz - Krajina. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Vzhledem k typickému pastóznímu stylu malby nanášené na podklad špachtlí, se pravděpodobně jedná o vyhledávaného malíře Adolfa Hajdučka. Obraz utváří famózní impresionistický pohled na krajinu - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Jeden z největších obrazů, který jsem od tohoto malíře viděl v prodeji.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 168 cm x 90 cm, rám je mohutný, krásně a bohatě zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1952.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu plně zaručuji vrácením peněz.

 

Hajduček Adolf

 

* 14.8.1911 Ostrava (Ostrava-město)

 

+ 2.6.1971 Frýdlant nad Ostravicí (Frýdek-Místek)

 

malířství

 

Věnoval se krajinomalbě, zátiší a portrétu. Do roku 1956 se námětově zabývá prostředím ostravských hornických kolonii a průmyslových oblastí. Od roku 1956 žil a tvořil ve Frýdlantu nad Orlicí a zabývá se zejména krajinomalbou. Hlavním motivem tvorby Adolfa Hajdučka jsou Beskydy, proto je nazýván malířem Beskyd.

 

Vystavoval v letech 1945-1957 v Ostravě a od roku 1957 ve Frýdlantu nad Orlicí. Má naprosto typický pastózní styl malby, kterou nanášel na podklad špachtlí.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení