NA SAMOTĚ V RATIBOŘICÍCH - SLAVÍK OLDŘICH

NA SAMOTĚ V RATIBOŘICÍCH - SLAVÍK OLDŘICH

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Slavík Oldřich
( 3.8.1912 - ? )

Obraz - Na samotě v Ratibořicích. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný akademický malíř Oldřich Slavík. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika, rozměr, tehdejší cena a rok - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 45 cm x 35 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1955.

 

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo ceněného a vyhledávaného akademického malíře, tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Slavík Oldřich

 

* 3.8.1912 Plzeň (Plzeň-město)

 

malba, krajinomalba

 

Malíř a krajinář, žák Aloise Kalvody u kterého se naučil malovat v Běhařově u Klatov. Později pak u Antonína Václava Slavíčka v Telči. Je spolužákem národního umělce Jiřího Trnky, který ho již ve školních letech ovlivnil svým geniálním uměním. Spolu s Trnkou navštěvoval národního umělce Josefa Skupu.

 

Od svých 22 let se zabývá soustavně výtvarnou činností, spolupracoval s malířem Josefem Krejsou, malířem Zdeňkem Nemastilem a Josefem Bínou. V letech 1943 až 1945 tvořil na náchodsku - Řešetova Lhota, Studnice (Náchod), poté opět v Plzni a v roce 1956 v Táboře.

 

Byl členem S.N.U. SLOVAN v Praze, se kterým vystavoval ve Slovanském domě v Praze a v jiných podnicích. Později se stal členem spolku výtvarných umělcú MAROLD. Měl soubornou výstavu v Táboře, Pacově, Telči, Dačicích, Jindřichově Hradci atd. Je malířem převážně vysokohorských motivů a jihočeských rybníků a Šumavy.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).

Alternativní produkty

Přihlášení