ORIGINÁLNÍ BAREVNÝ LEPT NA PAPÍŘE - HORSKÝ POTOK. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ VÁCLAV SOUČEK. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ. FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ. FOTO.
PĚKNÝ STARÝ ZDOBENÝ RÁM, MÍSTY MÁ OTLUKY, ROZMĚRY RÁMU CCA 46 X 33 CM. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO.
OBRAZ JE PŘIBLIŽNĚ Z ROKU 1930. JEDNÁ SE O VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VELMI DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
VÁCLAV SOUČEK (1887 narozen ve Střebši – zemřel 19. 10. 1941 v Praze)
JE UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU NA STRANĚ 630 CITUJI: SOUDOBÝ MALÍŘ V PRAZE. V DUBNU 1929 VYSTAVUJE V RUBEŠOVĚ SALONU V PRAZE SPOLEČNĚ S JAROMÍREM KUNCEM SOUBOR 18 OBRAZŮ ATD.
Václav Souček patřil k nejlepším našim malířům-akvarelistům. Co dovedl i v malém formátu vykouzlit vodovou barvou na bílé bláně papíru, to bylo již dávno obdivováno – je to půvabná lehkost jeho přednesu, průzračnost barvy a její bohatství tónů, jimiž je nejen znalec ale i laik zaujat. Aristokratická technika akvarelu má v něm skvělého reprezentanta. I když volil větší rozměry, když zachycoval architektonické náměty ze Staré Prahy, když sledoval hru slunce a stínů v alejích, zrcadlení stromů a břehů na vodní hladině, ovládal štětec, který vždy také kreslil s úplnou a jaksi samozřejmou jistotou. Již po této stránce jsou akvarely Součkovy často kabinetní díla, tak poutavá, tak výmluvně zajímavá, že nelze odolat. Souček nelpěl přitom na detailu, ale uměl i podrobnosti v zkratce zachytit a umístit, aniž celkový dojem roztříštil. Byla to v základě jemná ruka, a pře ne přeexponovaný snímek ze skutečnosti, ale vždy obraz ucelený a výrazný.