ŽNĚ POD TROSKAMI PROTI SLUNCI - URBÁNEK KAREL

ŽNĚ POD TROSKAMI PROTI SLUNCI - URBÁNEK KAREL

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Urbánek Karel
( 19.1.1924 - 1984 )

Obraz - Žně pod Troskami proti slunci. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Karel Urbánek. Zezadu obrazu je špatně čitelný autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, datum narození - vše viz foto. 

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 83 cm x 53 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1960-80.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 


Karel Urbánek

 

* 19. 1. 1924 Nymburk

 

† 1984 Nymburk

 

malíř

 

Od roku 1941 do roku 1949 navštěvoval soukromou Školu dekorativních umění v Praze ve vile Grébovka, kde byl jeho učitelem akademický malíř Jaroslav Masák.

 

Malíř prožil šest let v Rychnově nad Nisou a tam se zdokonaloval u učitele kreslení, akademického malíře Ladislava Zákoutského, který prožil dětství v Rovensku pod troskami. Měl proto velmi rád krajinu Českého ráje.

 

Ilustroval například sborníky Lysá město Polabí, brožuru Bedřich Hrozný, výroční zprávy Jednoty, sborník Průvodce jubilejním rokem města Nymburka, navrhl plakát a dobové vstupenky na Staročeský jarmark v Nymburce, plakát a pozvánky k otevření galerie Františka Kavana v Libuni.

 

Zúčastnil se více jak 60 výstav doma i v zahraničí. Po absolvování Lidové konzervatoře Středočeského kraje byl přijat do Svazu českých výtvarných umělců a jeho díla se začala prezentovat v galeriích po celém Československu a dokonce se několik jeho obrazů dostalo i do Japonska.

 

Používal převážně malířské techniky olej na plátně a temperu, dále pak akvarel, uhlokresbu, pastel a linoryt.

 

Za svůj život vytvořil Karel Urbánek více než 4 700 obrazů, které jsou většinou v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984 Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

2007 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007 (XVIII. Tik-U).

 

Typ: Žně, snopy, panáci

Alternativní produkty

Přihlášení