PODZIM V ZAHRADĚ - STEHLÍK JINDŘICH

PODZIM V ZAHRADĚ - STEHLÍK JINDŘICH

 

12990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 7. 2024

Jméno autora: Stehlík Jindřich
( 6.12.1905 - 9.8.1991 )

Obraz - Podzim v zahradě. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný akademický malíř Jindřich Stehlík. Velmi kvalitní líbivé dílo. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika, rozměr, tehdejší cena, razítko ČFVU - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 83 cm x 51 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Tempera na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v 50tých letech 20. století.

 

Výborná investice do umění.

 

Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně, navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Stehlík Jindřich

 

* 6.12.1905 Milevsko (Písek)

 

+ 9.8.1991 Benešov

 

malíř

 

Vystudoval obchodní školu v Písku. Poté pracoval v obchodě s osvětlovacími tělesy, později si založil vlastní obchod. Zpočátku se umělecky vzdělával soukromě, po válce vystudoval krajinářskou školu profesora Otakara Nejedlého na Akademii výtvarných umění v Praze. Po roce 1945 jezdil s Nejedlým a dalšími malíři na studijní cesty po Evropě. Po roce 1948 se stal svobodným umělcem. V 60tých letech žil v Rotavě, poté se vrátil do Prahy. V roce 1978 se usadil v Sedleci-Prčice, kde tvořil až do konce života. Věnoval se zejména krajinomalbě. Je označován za malíře "Českého Meránu". Člen a předseda Spolku výtvarných umělců Marold. Od roku 1972 byl také členem pražského spolku Vltavan, později jeho čestným členem. Absolvoval řadu výstav například v Praze - Mánes, Bruselský pavilon, Dům U Hybernů, Galerie Art Praha, Hotel Hilton atd., také ale například v Moravské Ostravě, Vyškově, rodném Milevsku atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005 (XV. St - Šam).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení