BOTA - PILEČEK JINDŘICH

BOTA - PILEČEK JINDŘICH

 

2490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Pileček Jindřich
( 26.2.1944 - 9.5.2002 )

Obrázek - Bota. Signován uprostřed dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Jindřich Pileček.

 

Celkové rozměry cca 17,5 cm x 15 cm. Originální signovaný lept či suchá jehla na papíře. Obrázek je zasklen. Celkový stav - viz foto.

 

Obrázek je přibližně z let 1970-90.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Pileček Jindřich

 

* 26.2.1944 Tábor (Tábor)

 

+ 9.5.2002 Praha

 

ilustrátor, grafik, malíř

 

1958 - 1962 studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech a 1962 - 1968 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Karla Svolinského. Od roku 1989 je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

 

Jeho dílo bylo mj. oceněno prestižním titulem Nejkrásnější kniha roku za grafické doplnění knihy R. W. Emersona „O přírodě". Také mezinárodního ocenění se dostalo Pilečkově tvorbě – získal hlavní cenu za ex libris „Balony v Belgii" roku 1979. Umělec se dočkal mnohých domácích i zahraničních samostatných výstav.

 

V osmdesátých letech byl vyhledáván i jako ilustrátor, často vycházela i bibliofilská vydání jeho prací. Mezi nejkrásnější patří ilustrace Erbenova Zlatého kolovratu, Poeova Havrana či Erbenovy Kytice, za něž získal i ocenění Hollaru.

 

Pilečkovu grafickou tvorbu nalezneme v zastoupení sbírky Národní galerie v Praze, Památníku národního písemnictví, Galerii hlavního města Prahy atd., také v zahraničí například v Ermitáži, Petrohradě a jinde.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1980, Petrová Sylva , Mladá grafika, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Grafika (Obrazová encyklopedie české grafiky osmdesátých let / Pictorial Encyclopaedia of the Eighties),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop),

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení