S PAMPELIŠKOU - FUCHS ALFRÉD

S PAMPELIŠKOU - FUCHS ALFRÉD

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Fuchs Alfréd
( 17.2.1925 - 15.10.2003 )

Signovaná číslovaná litografie - S pampeliškou. Autorem je kvalitní malíř a grafik Alfréd Fuchs. Signovaná a datovaná  vpravo dole - viz foto. Číslována 9/20 vlevo dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, adresa, název díla, tehdejší cena, technika, razítko ČFVU atd. - vše viz foto.

  

Rozměry včetně rámu cca 72 cm x 42 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Originální signovaná číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z roku 1967.

 

Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Alfréd Fuchs

 

* 17. 2. 1925 ve Sarbrückenu v Německu

 

+ 15. října 2003 v Praze

 

malíř, grafik, kreslíř

 

- absolvoval desítky výstav například Praha, Náchod, Přerov, Hradec Králové, Brno, Poděbrady, Zlín, Pardubice atd. v zahraničí Bratislava, Tokio, Osaka, Sapporo, Brémy, Edinburgh (Lexicon of the CVA) atd.

 

- člen Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

V roce 1935 se navrátil do Prahy a vyučil se malířem písma u mistra Valíčka na pražských Vinohradech. V průběhu druhé světové války byl vězněn v tzv. SONDERLAGRU SS zabraném prostoru v Bystřici u Benešova. Po válce studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Rady. Vystavoval na četných výstavách jak doma, tak v zahraničí a získal řadu ocenění. Jeho známková tvorba a především grafiky s figurální tématikou dětí, ale i obrazy s tématikou holokaustu a krajinomalby mají vysokou tvůrčí hodnotu.

 

Měl ateliér v Korunovační ulici v Praze 7. Ateliér navštěvovali například malíři Jiří Hruška, Chadima, Antonova, sochaři Svoboda, Zet, Jaroslav Vacek, sochař a medailérista Milan Knobloch a další.

 

Alfréd Fuchs byl autorem celé řady jak běžných známek, známek vždy však vysoké umělecké úrovně, tak také známek „šperků" k různým příležitostem. Např. aršíky PRAGA 1998 s motivem Hradčan a Prahy, vydané ku příležitosti „Výstavy CS známek". Za známkovou tvorbu byl také několikrát odměn cenami.

 

Zmiňován v mnoha knihách, slovnících, encyklopediích a jiných dokumentech například:

 

1958, Petrová Eva , Mladí malíři: II, Výtvarné umění, 8,2,1958/04/30,68-71, 1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců, 1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění, 1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G), 2000, Vencl Slavomil , 5/ Tvůrci českého exlibris, České exlibris. Historie a současnost, ?, ?, 2000,32-130, 2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov atd.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení