MALOSTRANSKÉ NÁMĚSTÍ - MARAN S. G.

MALOSTRANSKÉ NÁMĚSTÍ - MARAN S. G.

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Maran S. G.
( 20.8.1886 - 1983 )

Obraz - Malostranské náměstí (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik S. G. Maran.

 

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

 

Kostel Sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zážitkem je také výstup na zvonici, která poskytuje impozantní výhled.

Za výstavbu jednoho ze symbolů Prahy vděčíme řádu Jezuitů, kteří zde toužili vybudovat svoje nejvelkolepější dílo v Čechách. Na místě raně gotického kostela z počátku 13. století tak začala barokní výstavba celého jezuitského areálu vč. farní budovy a školy trvala od r. 1673 do r. 1752. Stavbu zahájil stavitel P. Bos, jehož krátce nato vystřídal Giovanni Domenico Orsi. Rozhodující fáze stavby začala až po r. 1702 podle nové varianty, jejíž autorství je připisováno Kryštofu Dienzehoferovi.

 

Rozměry včetně rámu cca 29 cm x 19 cm. Rám je úzký a zdobený - viz foto. Lept na papíře. Obraz je zasklený.  Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně z let 1910 - 40.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

MARAN S. G.

 

* 20.8.1886 v Brně (Brno - město)

 

+ 1983

 

grafik, malíř

 

studoval v Praze, Prahu si velmi zamiloval, a proto mnoho jeho děl je s pražskou tématikou. Často se také věnoval krajinomalbě.

Tomanův slovník strana 417.

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl, L-Ž).

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (VIII. Man - Miž),

2004, Exkluzivní aukce českého, slovenského a evropského výtvarného umění.

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení