PARDUBICKÝ ZÁMEK POHLED OD JIHU - ŠIC B.

PARDUBICKÝ ZÁMEK POHLED OD JIHU - ŠIC B.

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Šic B.

Obraz - Pardubický zámek pohled od jihu. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř B. Šic. Na obraze je Pardubický zámek před rekonstrukcí sgrafitové výzdoby.

 

Pardubický zámek

 

Stavební úpravy provedl v druhé polovině 16. stol. italský stavitel Oldřich Avostalis de Sala a v 18. stol. byl objekt zbarokizován architektem Františkem Maxmiliánem Kaňkou. Do roku 1560 byl zámek sídlem vrchnosti (Pánů z Pernštejna), po tomto roce pak na dlouhou dobu centrem správy královského komorního panství; dočasně byl na zámku útulek vysloužilých důstojníků. Pernštejnové přestavěli celý areál původního hradu na palác s čtyřkřídlou dispozicí, který již vyhovoval nárokům pronikajícího renesančního stylu života aristokracie.

 

Kolem paláce a dvora s hospodářskými budovami bylo vybudováno nové mohutné opevněni. Vznikl tak přechodný typ mezi hradem a zámkem.

 

Celkové rozměry cca 50 cm x 40 cm. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení