LUŽE - ŠANTRŮČEK JOSEF

LUŽE - ŠANTRŮČEK JOSEF

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šantrůček Josef
( 21. 3. 1896 - ? )

Obraz - Luže. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný regionální malíř Josef Šantrůček. Kvalitní líbivé dílo, dokumentárně cenné. 

 

Luže

 

Město Luže se nachází východně od Chrudimi, na rozhraní labské nížiny a Českomoravské vrchoviny. Blízkost geologického zlomu vedla k výskytu mnoha vzácných a zajímavých přírodních útvarů v okolí (pískovcové útvary "Toulovcovy maštale", přírodní rezervace "Poklona"). V Luži ani v širším okolí není žádný větší průmyslový podnik, což výrazně pozitivně ovlivňuje v podstatě lázeňský klimatický charakter zdravého životního prostředí.

 

Rozměry včetně rámu cca 45 x 37 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Akvarel na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně ve 40tých letech 20. století.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude časem stále stoupat na ceně, navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Šantrůček Josef

 

* 21.3.1896 Kutřín u Vysokého Mýta

 

+12.07.1975 Vysoké Mýto

 

malířství, architektura, kreslířství

 

Působil v Luži, s oblibou tvořil akvarely a perokresby lesních partií z okolí Novohradecka, Hlinska a Pardubicka. Perem i tužkou zachytil řadu typických, mizejících venkovských chalup. Vytvořil sérii akvarelů zachycujících hrad Košumberk. Vystavoval například ve Vysokém Mýtě roku 1941. Kreslil významné přírodní památky Pardubicka, Vysokomýtska a Chrudimska. Projektoval řadu významných staveb, například spořitelnu v Luži, turistickou chatu na Polánce u Nových Hradů, sokolovnu v Cerekvici, autor fresek na budově obecního úřadu v Luži.

 

Zemřel ve Vysokém Mýtě, pohřben je v Luži.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení