ASTRY VE VÁZE - ČEMUS OTAKAR

ASTRY VE VÁZE - ČEMUS OTAKAR

 

12990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Čemus Otakar
( 25.2.1928 -

Obraz květin - Astry ve váze. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Otakar Čemus.

 

Rozměry včetně rámu cca 72 cm x 64 cm. Rám je původní, mohutný, zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1960-80.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

Čemus Otakar


* 25.2.1928 Praha


ilustrátor, grafik, malíř

 

Akademický malíř od roku 1988 zasloužilý umělec. Prožil dětství v Panenských Břežanech.V letech 1952 – 1959 studoval, včetně čestného roku studia, na Akademii výtvarných umění ve speciální škole prof. Vlastimila Rady. Ilustroval řadu knížek pro naše přední nakladatelství (spolupracoval například se Stanislavem Rudolfem). Jako vedoucí výtvarník časopisu Květy doprovázel svými kresbami povídky, romány na pokračování, poezii atd. Je autorem leporel pro děti a vánočních a velikonočních pohlednic. Ve spolupráci s architekty se podílel na utváření interiéru.

 

Uskutečnil studijní a tvůrčí cesty do většiny evropských zemí. Zahraničních výstav se zúčastnil v Německu, Rusku, Itálii a Polsku. U nás byla jeho tvorba zastoupena na mnoha kolektivních výstavách. Samostatně vystavoval v Praze, Rakovníku, v Kralupech nad Vltavou, Poděbradech, Děčíně atd., také absolvoval velké množství společných výstav. Členem skupin - Středočeské sdružení výtvarníků, Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Charakteristickým námětem jeho tvorby je zejména motiv ženy, ale i krajinky a zátiší. Tyto motivy zpracovává v malbě, kresbách i pastelu. Využívá často reliéfní zpracování obrazu. Mimořádně silná stránka jeho umění je barva.

 

Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách veřejných institucí i u soukromých sběratelů doma i v zahraničí.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),

 

2008, Středočeské ateliéry (1), Rabasova galerie Rakovník.

 

Alternativní produkty

Přihlášení