PRAHA S CHRÁMEM SV. MIKULÁŠE V DÁLI - ŠULC KAREL

PRAHA S CHRÁMEM SV. MIKULÁŠE V DÁLI - ŠULC KAREL

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šulc Karel
( 27.6.1875 - ? )

 

Obraz - Praha s chrámem sv. Mikuláše v dáli (Pragensia). Autorem je malíř Karel Šulc. Signován vpravo dole - viz foto.

 

Chrám svatého Mikuláše

 

Původně zde stával farní kostel svatého Mikuláše, postavený ve třináctém století. Ten byl v roce 1620 předán do rukou jezuitů. Vliv jezuitů začal sílit, skupovali přilehlé budovy a pozemky. Založili na Malé Straně obecnou školu a gymnázium. V roce 1673 dali jezuité kostel svatého Mikuláše zbourat a na jeho místě následně nechali postavit kostel nový spolu s přilehlým jezuitským profesním domem. Stavba nového kostela započala v roce 1703 a probíhala v několika etapách. Stavělo se podle stavebního projektu Kryštofa Dientzenhofera, a později podle jeho syna Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Stavba byla ukončena v roce 1755, kdy bylo mistrovské barokní dílo zcela dokončeno.

 

Chrám svatého Mikuláše patří mezi významné barokní památky, a to nejen pro své pozoruhodné rozměry, ale především pro architektonické zpracování. V barokním interiéru se nacházejí fresky od významných světových velikánů. Celkem chrám obsahuje na 3000 m² nástěnných maleb. Avšak k největším skvostům, které ukrývá, patří obrazy od významného českého barokního malíře Karla Škréty. Kromě obrazů se může chrám pyšnit bohatou sochařskou výzdobou, čítající na padesát soch.

 

Rozměry včetně rámu cca 59 cm x 51 cm. Rám je zdobený, mohutný, místy má otluky. Akvarel na papíře či kartonu. Na obraze vlevo nahoře je skvrna od vyschlé vody - viz foto. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namlován přibližně v letech 1910-40.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Šulc Karel

 

* 27.6.1875 Lysá nad Labem (Nymburk)

 

malířství

 

malíř v Praze, žák malíře Hlaváčka, dovedně zpracovává staropražské motivy, krajiny

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVII. Šte - Tich).

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení