ZÁMEK BUCHLOV V DÁLI NAD VODOU - RYBNÍČEK R.

ZÁMEK BUCHLOV V DÁLI NAD VODOU - RYBNÍČEK R.

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Rybníček R.

Obraz - Zámek Buchlov v dáli nad vodou. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř R. Rybníček. V prodeji máme od tohoto autora párové obrazy - "Zima u řeky", "Podzim u řeky" které mají podobné rozměry, stejnou techniku atd.

 

Zámek Buchlov

 

Buchlov je královský hrad stojící na stejnojmenném kopci v Chřibech nad Buchlovicemi v nadmořské výšce 509 metrů. Doba stavby tohoto hradu se odhaduje na 1. polovinu 13. století. Poslední úpravu hradu provedl vévoda Jan Ždánský ze Zástřizel při přestavbě na renesanční sloh v letech 1540–1558.

 

Buchlov byl vybudován v první polovině 13. století. Hrad byl založen jako významný strategický bod. Funkce hradu byla hospodářská, obranná, ale hrad byl také správním střediskem. K této správě náležela i královská soudní pravomoc, tzv. lovecké právo. Původní zakládací listina se však nedochovala. Ze stavebně-historického hlediska se Buchlov řadí do přechodného románsko-gotického období. Přestože byl Buchlov neustále v majetku krále, byl často dáván do zástavy bohatým moravským rodům – věřitelům krále. V roce 1511 přestal být Buchlov majetkem krále. Král Vladislav II. Jagellonský jej daroval Arklebu Trnavskému z Boskovic za jeho významné služby proti Turkům. Arkleb hrad prodává roku 1520 Žerotínům, kteří jej drží až do roku 1544. Od nich koupil panství Jan Ždánský ze Zástřizel, jehož rod zde pobýval více než jedno století.

 

Celkové rozměry cca 55 cm x 41 cm. Olej na plátně - viz foto. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1930-60.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

Alternativní produkty

Přihlášení