STROMY U ŘEKY - RANDA KAREL

STROMY U ŘEKY - RANDA KAREL

 

8000 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Randa Karel
( 15.9.1912 - 1993 )

Obraz - Stromy u řeky. Autorem je akademický malíř Karel Randa. Signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Karel Randa si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zezadu obrazu je štítek s krátkým životopisem malíře - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 84 cm x 69 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Uprostřed plátna je barva lehce vydřená - viz detailní fotky. Z toho důvodu je cena pouze 8 tis. Kč, obraz je nutné odborně restaurovat. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1950-70.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

  

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Karel Randa


* 15.9.1912 v Praze


+ 1993

 

Akademický malíř Karel Randa byl do roku 1938 žákem Maxe Švabinského na Akademii výtvarných umění v Praze.

 Jeho bratr je houslový virtuóz Zdeněk Randa - člen České filharmonie, dcera Zdeňka Randy je Zdeňka Kotěrová - taktéž hudebně nadaná a věnuje se malířství.

 

VÝSTAVY:

 

Společná

2008/10/22 - 2009/02/01 Bytosti odnikud: Metamorfózy akademických principů v malbě 1. poloviny 20. století, Městská knihovna, výstavní sály, Praha
2009/03/26 - 2009/06/07 Bytosti odnikud: Metamorfózy akademických principů v malbě 1. poloviny 20. století, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

encyklopedie/slovník

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž)

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj)

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení