BERLÍN CHARLOTTENBURG - SIGNOVÁN

BERLÍN CHARLOTTENBURG - SIGNOVÁN

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 26. 4. 2024

Jméno autora: Signován

Obraz - Berlín Charlottenburg. Signován vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden název díla - viz foto.

 

zámek Charlottenburg

 

je největší berlínský palác, jediná dochovalá královská residence ve městě z doby panování Hohenzollernů.

Palác byl vystavěn na konci 17. století a významně rozšířen ve století 18. Je zde použito množství dekorací v barokním a rokokovém stylu. Rozsáhlé přilehlé zahrady obklopené lesy přibyly k paláci současně s belvedérem, mausoleem, divadlem a zahradním pavilonem. Za druhé světové války byl palác silně poškozen, po válce však byl zrekonstruován. Palác se zahradami patří k největším turistickým atrakcím Berlína.

 

Zámeček pro krásnou mladou manželku.
V 90. letech 17. století nechal kurfiřt Friedrich III., budoucí pruský král Friedrich I., postavit severně od Berlína, tehdy daleko za hranicemi města, letní sídlo pro svoji druhou manželku Sofii Charlotte z Hannoveru. Ta vyměnila tento pozemek za své pozemky u Postupimi. Stavět se začalo roku 1695 dle plánů Johanna Arnolda Neringa a během čtyř let vznikl na místě starého statku zvaného Lietzow malý barokní zámeček Lietzowburg.

Jeho krásná a vzdělaná mladá majitelka sem zvala věhlasné filozofy, vědce a umělce a učinila z něj centrum setkávání intelektuální elity své doby.


Když králi zámek nestačí...
Když se však její manžel stal pruským králem, prostory zámku přestaly stačit nárokům monarchy. Friedrich proto požádal švédského architekta Johanna Friedricha Eosandera o jeho rozšíření tak, aby sídlo bylo vhodné pro přijímání oficiálních návštěv a konání slavnostních událostí.

Eosander dodal zámku mimo jiné nové křídlo a vstupní věž s kopulí, na jejímž vrchu se tyčí socha bohyně Fortuny. I přes svůj název byla původní socha během druhé světové války zničena a dnes je nahrazena kopií.

 

Celkové rozměry cca 45 cm x 39 cm. Olej na plátně. Na malbě jsou místy oděrky - viz foto. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1920-50.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení