ZIMNÍ KRAJINA S LOVCI - LEYTENS GIJSBRECHT

ZIMNÍ KRAJINA S LOVCI - LEYTENS GIJSBRECHT

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Leytens Gijsbrecht
( 1586 - po 1643 a před 1656 )

Obraz - Zimní krajina s lovci. Autorem originálního obrazu je vlámský malíř Leytens Gijsbrecht. Zezadu obrazu je štítek s údaji o reprodukci - viz foto.

 

Celkové rozměry včetně rámu cca 77 cm x 57 cm. Vnitřní rozměr rámu cca 57 cm x 39 cm. Rám je krásně a bohatě zdobený, mohutný, místy má otluky - viz foto. Reprodukce na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Starší reprodukce je přibližně ze 70tých let 20. století.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.


Gijsbrecht Leytens, dříve známý jako Meester van de Winterlandschappen nebo mistr zimních krajin,

(1586 - po 1643 a před 1656) byl vlámský malíř, který se specializoval na krajinu a zejména na zimní krajiny.

  

Narodil se v Antverpách. V roce 1598 se stal žákem Jacoba Vrolijcka. V roce 1611 se stal členem Antwerpského cechu sv. Lukáše jako mistr. Oženil se s Marií van Omelovou.

 

Leytensova práce byla původně přičítána neznámému malíři nazvanému "Meester van de Winterlandschappen" nebo "Mistr zimních krajin". Teprve v roce 1942 FJJ Reelick předběžně identifikoval Gijsbrecht Leytens s tímto anonymním mistrem. Toto přiřazení potvrdil Ursula Härtung v roce 1988 na základě plně podepsané práce.

 

Leytens maloval hlavně krajinu. Všechny známé krajiny jsou zimní krajiny s výjimkou několika hornatých krajin s jelenem ( Herzog Anton Ulrich Museum , Braunschweig ) a zalesněné horské krajiny s vodopádem a kočovníky (Nationalmuseum , Stockholm ). Je známo, že namaloval šest námořních obrazů, ale tyto jsou nyní ztraceny.

 

Leytens je považován za "básníka mrazu", protože se mu podařilo vyjádřit poetickou krásu zimy nástroji, jako je znázornění nahého slunce na krajině zachycené v ledu. Vyniká zdokonalením jemných barevných harmonií. Stejně jako jeho současníci v Antverpách, Abraham Govaerts a Alexander Keirincx , Leytens maloval zalesněnou krajinu osídlenou malými postavami, zastíněnými silnými repoussoirskými stromy.

 

Vzhledem k tomu, že je zaznamenáno, že byl v roce 1643 živý, zatímco v roce 1657 byl zaznamenán jako mrtvý, musel zemřít mezi těmito roky...

Přihlášení