AKROBATICKÉ LETADLO - KROFIÁN MIROSLAV

AKROBATICKÉ LETADLO - KROFIÁN MIROSLAV

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Krofián Miroslav
( 1947 -

Obrázek - Akrobatické letadlo. Autorem je malíř Miroslav Krofián. Zezadu obrazu je autorské razítko, kde je uveden autor, adresa atd - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 17 cm x 14 cm, rámeček je zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obrázek byl namalován odhadem v 90tých letech 20. století.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

  

Miroslav Krofián

 

narozen v roce 1947 v Týništi nad Orlicí

 

V mládí absolvoval soukromé výtvarné vzdělání pod vedením prof. Sv. Beneše. Systematicky se věnuje malbě od roku 1983. Do roku 1991 maloval tzv. „do šuplíku". Za svého pobytu v Hradci Králové se potkal s malířem Jiřím Šindlerem, který jej povzbudil k další intenzivnější tvorbě. Oslovila ho díla Hieronymus Bosche, Salvador Dalího, Kamil Lhotáka, jejichž díla jsou pro něj velice blízká. Malování mu umožňuje sdělovat pohled na svět kolem nás. Snaží se ve svých obrazech vyjádřit absurditu životních situací a převádět je do obrazové podoby bez snahy kárat či poučovat. Má rád zářivé barvy, které pomáhají zjasnit temný obsah v některých jeho obrazech.

 

Své práce vystavoval nejen v České republice (například srpen 2001 - Městské muzeum Ledeč nad Sázavou, leden 2002 - Havlíčkův dům Havlíčkův Brod, 2003 Paleta Vysočiny - Jihlava, 2004 Městská galerie Humpolec, 2004 a 2009 Praha atd.), ale také v zahraničí například v Belgii či Francii. V roce 1991 měl první výstavu v Galerii Kaesen Brusel v Belgii, následovala výstava v lázeňském městečku v Galerii Knock v Belgii,  následně pak vystavoval ve Francii v Galerii Stork Rouen atd. Jeho obrazy jsou součástí tamních soukromých uměleckých sbírek. Maluje technikou olejomalby, většinou na plátno, ale také na dřevo či sklo.

Alternativní produkty

Přihlášení