ZÁTIŠÍ S MELOUNEM - LESNÝ MILOSLAV

ZÁTIŠÍ S MELOUNEM - LESNÝ MILOSLAV

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

 

Obraz - Zátiší s melounem. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Miloslav Lesný.

 

 

MILOSLAV LESNÝ

 

PŮVODNÍM JMÉNEM MILOSLAV BLAŽEJ LEDERER


* 3.2.1903 Praha


+ 17.12.1989


NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY A ŽELEZNÝCH HOR, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE...

PŘÍPADNĚ SE PODÍVEJTE NA VIDEO Z VERNISÁŽE V CHRUDIMI A NA TO, JAK NA NĚJ VZPOMÍNAJÍ JEHO VNOUČATA ZDE...

 

 

Rozměry včetně rámu cca 72 cm x 35 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.

 

 

Jedná se o kvalitní dílo sbíraného autora, tedy o výbornou investici, obraz bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav ( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení