ČESKOMORAVSKÁ VYSOČINA BOŽEJOV - NOVÁK FRANTA

ČESKOMORAVSKÁ VYSOČINA BOŽEJOV - NOVÁK FRANTA

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Novák Franta

 

Obraz - Českomoravská Vysočina Božejov. Autorem je malíř Franta Novák. Signován vpravo dole - viz foto. Název díla a datován vlevo dole - viz foto.

 

 

Božejov

 

Božejov se nachází mezi Pelhřimovem a Kamenicí nad Lipou poblíž komunikace I/34. Vlastní a prvotní vznik obce klademe do doby dřívější, než je letopočet 1200. Znak obce vychází ze čtvrceného štítu Voračiských z Paběnic, jimž Božejov patřil v letech 1680 – 1837. Meč byl převzat od prvních doložených držitelů lokality – Tlusků z Božejova a vidle zastupuje Leskovce z Leskovce, kteří drželi Božejov v letech 1549 – 1680.

 

Z historických památek je zde původně gotický kostel sv. Jiří, který byl v polovině 17. století přestavěn na raně barokní. Jeho součástí je fara. Mezi další památkově chráněné objekty patří kaple sv. Anny na hřbitově. U odbočky na hřbitov, kterou lemují stoleté lípy, stojí od roku 1784 vodní kaplička. Mezi památkově chráněné objekty patří i boží muka u silnic na Střítež a Libkovu Vodu a kámen „ Adámek“ připomínající selské bouře.

 

V prostorách původně gotického hradu z 15. století, přestavěného v 16. a 17. století na zámek.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 61 cm x 51 cm. Rám je krásně zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 1911.

 

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

Jméno autora: Novák Franta
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení