PORTRÉT DÍVKY S CIGARETOU - ŠUTERA ZDENĚK

PORTRÉT DÍVKY S CIGARETOU - ŠUTERA ZDENĚK

 

39990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 4. 2024

Jméno autora: Šutera Zdeněk
( 29.4.1939 -

 

Obraz - Portrét dívky s cigaretou. Autorem je malíř Zdeněk Šutera. Signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Zdeněk Šutera si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.

 

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 100 cm x 78 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován přibližně v 70tých letech 20. století.

 


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Šutera Zdeněk

 


* 29.4.1939 Zlín

 


malíř

 

 

Zdeněk Šutera se narodil 29. dubna 1939 ve Zlíně – Loukách, v početné rodině, kde i jeho dva starší bratři výtvarnictví zvolili jako své životní povolání. Po základní škole nastoupil jako dělník do válcovny svitovských gumáren. Po roce práce ve Svitu se dostal na Umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti. Zde absolvoval studium na oboru užité a dekorativní malby. Jeho učiteli byli například V. Hroch, K. Hofmann, J. Jaška a F. Crhák. Protože neměl možnost pokračovat ve studiu na AVU, přijal zaměstnání v tehdejším Divadle pracujících ve Zlíně jako malíř dekorací.

 

Během studia i po absolutoriu se zabýval volnou tvorbou a vystavoval jako host na členských výstavách SČVU. Na základě své výstavní činnosti a předložených prací byl spolu se svými kolegy J. Hovadíkem a B. Barošem přijat do Svazu československých výtvarných umělců. V roce 1963 odešel ze zlínského divadla a od té doby tvoří jako samostatný umělec.

 

Šedesátá léta přinesla uvolnění politické i kulturní a české umění se ve všech oborech začalo dynamicky rozvíjet. S výtvarníky J. Hovadíkem a B. Barošem, F. Niklem a A. Gajdůškem založili tvůrčí skupinu 5+2, která významově přesáhla regionální hranice. Pro Zdeňka Šuteru to bylo období intenzivní výtvarné a výstavní činnosti. Zúčastnil se celostátní výtvarné soutěže na výzdobu nového zlínského divadla a spolu s bratrem Aloisem získal třetí cenu za návrh mozaiky do vestibulu divadla. Později se na realizaci vítězného návrhu Z. Slavíčka a M.Obrátila i sám podílel.

 

Po roce 1968, za období normalizace, musel Zdeněk Šutera své umělecké záměry opustit a věnoval se tvorbě žánrových obrázků. Jsou to např. známé „Senoseče“, „Žně“ a jiná témata evokující dobu dětství prožitého na vesnici.

 

Ačkoliv jeho výstavní činnost byla v té době omezena na minimum, přesto vznikl motiv marného boje Dona Quijotta, který malíř Zdeněk Šutera už neopustil. V 80. letech dostal Zdeněk Šutera příležitost, realizovat své práce v architektuře. Nejznámější je mozaika ve vstupní části nové interny v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Za svůj život realizoval mnoho výstav vlastních i společných, hlavně doma ale i v zahraničí.

 

ZDROJ: www.naszlin.cz autor: Míša Mitáčková

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

2003, Slovník žáků a absolventů zlínské Školy umění a Střední uměleckoprůmyslové školy ve Zlíně a v Uherském Hradišti /1939 - 2003/,

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVII. Šte - Tich).

Jméno autora: Šutera Zdeněk ( 29.4.1939 -

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení