ZIMA V KRAJINĚ - LESNÝ MILOSLAV

ZIMA V KRAJINĚ - LESNÝ MILOSLAV

 

3490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

 

Obraz od malíře Miloslava Lesného – Zima v krajině. Signován Lederer - Lesný vpravo dole - viz foto. Vzhledem k tomu, že je signován Lederer - Lesný, vznikl zřejmě v 40tých letech. Užití obou jmen dokonale dokumentuje postupný přechod mezi původním jménem malíře - Blažej Lederer a novým uměleckým jménem - Miloslav Lesný.

 

Miloslav Lesný

 

Původním jménem Miloslav Blažej Lederer


* 3.2.1903 Praha

 

+ 17.12.1989

 

Narodil se v Praze jako nejmladší z dětí knihařského dělníka. Po maturitě na žižkovské reálce si doplnil potřebné pedagogické vzdělání a učitelskému povolání potom zůstal věrný po celý zbytek jeho života. Měl obdivuhodnou obrazovou paměť, s téměř fotografickou přesností dokázal na plátně reprodukovat řadu motivů z krajiny, kterou důvěrně znal. I když namaloval v průběhu let řadu zdařilých zátiší, jeho doménou byla především krajinomalba. Učarovala mu především krajina Vysočiny a Železných hor, která mu v průběhu let poskytla nespočet námětů a motivů pro řadu obrazů. Z jeho obrazů vyzařuje zvláštní fluidum, klid, radost, životní optimismus. Hudební zájmy spojovaly pana Lesného s panem Karlem Žídkem. Osobně se znal s krajináři Kavanem a Kalvodou, přátelství jej pojilo s etnografem a malířem Ludvíkem Kubou, vystavoval mj. s malířkou Věrou Vovsovou. Více se o něm dočtete například ZDE...

 

Podívejte se na video z vernisáže v Chrudimi a na to, jak na něj vzpomínají jeho vnoučata ZDE...

 

Rozměry včetně rámu cca 46 cm x 36 cm, rám je mohutný, krásně zdobený, místy má otluky. Olej na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


Jedná se o kvalitní dílo sbíraného autora, tedy o výbornou investici, obraz bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav ( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení