PRAHA - HRADČANY - HRUBÝ A.

PRAHA - HRADČANY - HRUBÝ A.

 

19990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hrubý A.

 

Obraz - Praha - Hradčany (Pragensia). Autorem je A. Hrubý. Signován vpravo dole - viz foto. Také je opatřen kovovým štítkem s názvem díla a jménem autora. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Jeden z největších obrazů, který jsem od tohoto autora viděl v prodeji. Na první pohled je vidět, že Hrubý si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi povedené dílo.

 

 

Hradčany

 

Hradčany vznikly v době, kdy už existovalo Staré Město (1232–1234) a Menší Město (Malá Strana, 1257). Na rozdíl od Malé Strany se však osídlení na hradčanském vršku vyvíjelo bez jakéhokoli pevného řádu. Až ve století čtrnáctém (kolem roku 1320) byly Hradčany nejvyšším pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé proměněny v poddanské město. Praha se tedy stala trojměstím a čekala pouze na člena čtvrtého a posledního, Nové Město, které v roce 1348 založil Karel IV. Hradčany byly městem nejméně významným a nejvíce závislým na Hradě. V roce 1598 je císař Rudolf II. povýšil na královské město. Tehdy byla postavena i Hradčanská radnice. Za Josefa II. (roku 1784) se staly součástí sjednoceného Královského hlavního města Prahy.

 


Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 137 cm x 100 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na plátně. V plátně jsou dvě "špendlíkové" dírky - nejsou téměř vidět - viz foto. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován přibližně v letech 1920-50.

 


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Hrubý A.
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení