SANTA NA STARÉM BĚLIDLE - ČECH RINGO FRANTIŠEK

SANTA NA STARÉM BĚLIDLE - ČECH RINGO FRANTIŠEK

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 10. 2021

Jméno autora: Čech František Ringo
( 9.7.1943 -

 

Obraz - Santa na Starém Bělidle. Autorem je známý malíř, grafik, hudebník, divadelník, spisovatel a textař František Ringo Čech. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Umělecký tisk vlevo dole - viz foto. Název díla uprostřed dole - viz foto. Osobitý naivistický styl, pestrá paleta barev, specifický druh humoru.

 

Od Františka Ringo Čecha máme vystaveno hned několik obrazů, s ohledem na velkou poptávku se snažím nabídku neustále doplňovat a rozšiřovat, na všechny jeho obrazy se můžete podívat zde...

 

V případě Vašeho zájmu jsme schopni zajistit věnování přímo od autora, či od něj pro Vás sehnat jakýkoliv obraz z celé jeho nabídky včetně originálních olejů.

 

Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 33 cm, obraz je adjustován do kvalitního rámu a zasklen. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z roku 2018.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního a známého autora bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

František Ringo Čech

 

* 9.7.1943 Praha

 

malíř, grafik, publicista, hudebník, herec, politik

 

Ringova biografie

 

Matka byla Češka, otec pochází z Vídně. Vyučil se televizním mechanikem. Jako učeň zakládá s Ivo Pešákem a Ivanem Mládkem skupinu Storywille Jazz. Po vyučení odchází studovat na Státní konzervatoř v Praze, kde studuje bicí nástroje u profesora Vlasáka a folklor u profesora Pecka.

 

Během studia působí ve Studijní skupině tradičního jazzu Pavla Smetáčka, hraje s legendárním americkým basistou Herbertem Wardem a stává se spoluzakladatelem skupiny Olympic, se kterou ještě jako student konzervatoře účinkuje v Semaforu v hudebním pásmu Ondráš podotýká.

 

Po ukončení studia na Státní konzervatoři odjíždí jako herec Černého divadla Jiřího Srnce do Las Vegas, kde působí rok v hotelu Tropicana v revui Follies Bergere současně se slavnou Lilien Montevecchiovou. V Las Vegas hrál v klubech na jam session se slavnými kolegy jako Dave Brubeck, Edmond Hall, Lionel Hampton, Louis Prima, Oscar Peterson, Budy Rich a Duke of Dixieland. Společně s Černým divadlem natočil v USA TV Show Hollywood Palace.

 

Po návratu z USA hraje dva roky po jazzových klubech západní Evropy. Po návratu domů zakládá vlastní rockovou skupinu Shut Up a současně se stává šéfem orchestru divadla Semafor v Praze, který účinkuje v představeních Šimka a Grossmanna. Jako hráč na bicí nástroje vystupuje s Jiřím Šlitrem ve hře Ďábel z Vinohrad a s Rudolfem Roklem v pásmu Tak co, pane barone. (Do divadla Semafor se vrací ještě jednou po mnoha letech, kdy ho v obnovené Kytici do své původní role poustevníka obsadí Jiří Suchý.)

 

Do skupiny přichází sólový zpěvák Viktor Sodoma, kterého po čtyřech letech nahradí legendární Jiří Schelinger. S ním dosahuje hudebního vrcholu, kdy jezdí po Evropě jako předkapela britské skupiny Smokie.

 

Za dobu své hudební kariéry nahrává 32 LP a 217 SP desek. Hudební archiv Českého rozhlasu eviduje více než 1200 titulů, které Ringo natočil.

 

V roce 1985 přestává být hudba jeho hlavní profesí a zakládá Čechovo Prozatímní divadlo, jehož je protagonistou a ředitelem. Jde o divadlo autorské. Napsal pro něj hry Loupežníci na Chlumu, Dívčí válka (více než 1600 repríz), Titanik, Smích se Shakespearem, Sjezd za vaše peníze a Oheň a voda.

 

V průběhu deseti let měl dva vlastní televizní pořady: Zpívá a hovoří F. R. Č. a shakespearovskou trilogii Třikrát s Wildou, společně s Petrem Novotným. S ním také napsal scénáře k celovečerním filmům Přátelé Bermudského trojúhelníku a s režisérem Smyczkem Sedm hladových, které natočilo Filmové studio Barrandov. V roce 2000 připravil pro Českou televizi třináctidílný seriál Pra Pra Pra..., který režíroval František Filip ve hvězdném obsazení.

 

Současně s profesí herce, ředitele a autora divadelních her píše knihy: Z mého života, Dívčí válka, Ruský týden, Pra-Pra-Pra?, Titanic aneb Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, Cucurucuců, Češi a jejich samičky aneb Češky a jejich samci a další (viz bibliografii).

 

V roce 1991 vstupuje na politickou scénu. Jako nezávislý kandidát za KAN prohrává Čech své první parlamentní volby. Vstupuje do ČSSD a v roce 1994 vyhrává pražské primárky a přízní Pražanů skáče z nevolitelného osmnáctého místa na kandidátce ČSSD na místo čtvrté, čímž se stává členem Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na magistrátu působí jako člen kulturní komise ZHMP a v roce 1995 ho primátor jmenuje ředitelem Divadla v Dlouhé (dříve Divadlo Jiřího Wolkera).

 

V roce 1996 opět vyhrává pražské primárky ČSSD a stává se poslancem Parlamentu ČR. Je členem komise Západoevropské unie v Paříži pro letectví a astronautiku a členem Výboru pro obranu a bezpečnost PČR. Sněmovnou je zvolen místopředsedou Komise pro kontrolu a využití zpravodajské techniky Policie ČR („Velké ucho").

 

Po ukončení druhého volebního období PS PČR již do sněmovny nekandiduje. Jde do volebního boje o senátní křeslo a vyhrává stranické primárky v Praze a v Jičíně. Pro senát si vybírá Jičín, kde prohrává ve dvou kolech se stávajícím senátorem. Po tomto neúspěchu opouští politickou scénu, které věnoval devět let svého života.

 

Po návratu do světa umění musí Ringo Čech překonávat právě těchto devět let izolace a velmi těžce bojovat o návrat politickou činností ztracené popularity a lásky diváků a čtenářů.

 

Maluje od roku 1973. Za tu dobu u nás vystavoval více než padesátkrát. Jeho obrazy jsou v soukromých sbírkách a galeriích v Praze, Paříži, Berlíně, Varšavě, Moskvě, Frankfurtu nad Mohanem, Vídni, Torontu, Gujranvale, Gmundu, Remeši, Lausanne, Lyonu, Courchevel, Tokyu, Kjótu, Madridu.

 

Université Blaise Pascal de Clermont-Ferrand reprodukovala obraz Mozart a Salieri v celosvětovém mozartovském katalogu. Department of Neurology Yale University vlastní několik Čechových obrazů Prahy. V roce 1991 se zúčastnil společně s Janou Bémovou a Waldemarem Sokolem ART EXPO v Convention center New York.

 

K majitelům jeho obrazů patří Roberto Enrico (režisér), Jean-François Balmer (herec), Martina Navrátilová (tenistka), Václav Havel (prezident), Shirley Templeová Blacková (ambasadorka USA), prof. dr. Rones Vostrovsky (University of Texas), Michel Thevoz (ředitel Collection de l'art brut), Michel Piccoli (herec), Annie Girardotová (herečka), Franco Nero (herec), Arnold Schwarzenegger (herec) a vnučka generalissima Franka.

 

Popis k obrazu od Františka Ringo Čecha:

 

SANTA NA STARÉM BĚLIDLE


Ambasáda USA v publikaci ,, Danger in Czech republik ,, určené pro Santa Clause, varuje Santu bratrance Dědy Mráze kterých oblastí se má se svými soby vyhnout, kde mu nelze zajistit bezpečnost. Místa, kde zabednění češi odmítají přijmout Santu, nositele pokroku a míru mezi národy a označují tato teritoria výstražnou cedulí ,, Tady je Jéžíškovo! ,, ( Ratibořice / Staré Bělidlo / Stříbrná Skalice / Dobruška F.L Věka / Říp / Betlémská kaple / Trocnov / Karlštejn / Blaník / Tábor / České luhy a háje / Vyšehrad / Vítkov / Jíloviště /.
Jak dobře víme Děda Mráz i Santa jsou neléčení alkoholici. Zatím co ožralý Děda Mráz se z opice vyspí v tajze, Santa jezdí se svými soby po evropě nametenej jak zákon káže! ( Soby jsou též na šrot!) Tak omylem zajel na Staré Bělidlo kde měl v itineráři poznámku ,, Rodina Panklova 4 děti. Pozor češi! Dávat dárky 3 kategorie! ( Nejsou
černoši ) Ledva slezl ze saní volaje ,, hello czech children come for prezent ,, vyřítili se na něj Sultán a Tyrl a strhli mu holínky. Babičina rodina byla na vetřelce připravena protože ve Stříbrné Skalici už hodinu vyzváněly zvony na poplach a paní kněžna se na dědka vrhla první, s těžkým kladivem NHKG ( Nová huť Klementa Gottwalda ) a řeznickou sekerou POLDI Kladno. To už se na cizáka sesypali děti jako lítí lvi. Barunko! Volala paní Kněžna Kateřina Zaháňská....kopni ho koulí. Ale Barunka byla ještě malá a netušila kde koule jsou a tak udeřila Cepínem Santu do břicha. Byl to stejný cepín který o mnoho let později použil vrah Lva Nikolajeviče Trockého. Vilém si přinesl na Santu dřevěný palcát z hřeby kterým při hře zabíjí sysly, krysy, potkany a krtky. Teď se mu hodil a protože Santův vous se zaplétal mezi hřeby vytrhával agresorovi celé chuchvalce. Jan se na Santu

2
pověsil a snaží se mu zakousnout do krku jak ho to naučila Viktorka když si k večeři chytala lasičku, nebo jezevce. Rozhodující ránu přivandrovalci dala babička památečním husitským cepem. Byl v majetku rodiny, protože babičin předek byl cepníkem hejtmana Chvala a babička ho schovávala ve své malované truhle jako drahokam. My češi musíme být stále ve střehu, poučovala děti babička. Kdekdo si na nás brousí zuby! Na místo přispěchala komtesa Hortenzie s Viktorkou a pomohli naložit zmláceného Santu na jeho saně. Všichni se potom ještě dívali jak koně pana otce ojeli Santovi soby. Ti nejdříve řvali, ale pak se jim to zalíbilo a stále se dožadovali dalšího sexu. Pan otec si také chtěl kopnout do Santy protože byl jižan, jeho otec bojoval na straně konfederace u generála Lee, ale babička ho zastavila. To stačí tomu smraďochovi, na chytré české děti jen tak nezapomene! AMI GO HOME volali děti za odjíždějícími saněmi a všichni společně šli na půlnoční kde v jesličkách ležel Ježíšek!

Jméno autora: Čech František Ringo ( 9.7.1943 -

Alternativní produkty

Přihlášení