ZASNĚŽENÁ PRAHA A KARLŮV MOST - BINO JOSEF

ZASNĚŽENÁ PRAHA A KARLŮV MOST - BINO JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Bino Josef
( 26.8.1881 - 1947 )

 

Obraz - Zasněžená Praha a Karlův most (Pragensia). Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je pravděpodobně malíř a grafik Josef Bino, i když styl spíše připomíná akvarely Prahy malíře Rudolfa Václavíka. Posuďte sami dle signatury, stylu malby atd.

 

 

Karlův most

 

Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.

 

Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402. Praha se stala i díky kamennému mostu významnou zastávkou na evropských obchodních stezkách.

 

Od konce 17. století bylo postupně na most umístěno 30 převážně barokních soch a sousoší. Původně se mu říkalo jen „kamenný“ nebo „pražský“ most. Název „Karlův most“ se vžil až kolem roku 1870, prvním, kdo toto označení použil, byl pražský nakladatel, spisovatel a mědirytec Joseph Rudl.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 71 cm x 55 cm. Akvarel na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1910-40.

 

 

Pokud chcete kvalitu budete spokojeni. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 


Bino Josef
 

* 26.8.1881 Kouřim (Kolín)
 

grafik, malíř


Studoval na Ukrajinské akademii v Praze u profesora Maka a později též soukromě u Aloise Kalvody. Studijní cesty podnikl po Jugoslávii a Itálii. Společně s malířem Zdeňkem Nemastilem maloval krajinu v Posázaví. Také s oblibou se věnoval krajinomalbě horských motivů. Vytvořil více než 200 grafických listů Prahy a krajin.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K).

Jméno autora: Bíno Josef ( 26.8.1881 - 1947 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení