ČESKÝ KRUMLOV - ŠOBR PETR (PETER)

ČESKÝ KRUMLOV - ŠOBR PETR (PETER)

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 7. 12. 2021

Jméno autora: Šobr Petr
(Peter)
( 14.2.1944 -

 

Originální barevná grafika - Český Krumlov. Autorem je kvalitní grafik Petr (Peter) Šobr. Signovaná a datovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 27/90 vlevo dole - viz foto. Název díla uprostřed dole - viz foto.

 

 

Český Krumlov

 

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původní půdorysné dispozici, hmotové skladbě, interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14. do 19. století. Areál zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a sedm hektarů zámecké zahrady.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 21 cm x 16 cm. Originální barevná grafika - kombinovaná technika na papíře. Obraz je adjustován do nového rámu. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz je z roku 2002.

 


Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného grafika, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Šobr Petr

 


* 14.2.1944 Bratislava (Slovensko (Slovakia))

 


design, grafika

 

 

V letech 1961 až 1965 studoval průmyslový design na SUPŠ v Uherském Hradišti u prof. Miroslava Klímy a kresbu u prof. Karla Hofmana.

 

Zaměstnání: V letech 1967 až 1991 pracoval jako designér u firmy Sigma Lutín. Od roku 1991 je samostatným výtvarníkem.

 

Tvorba:

 

Peter Šobr je původním povoláním průmyslový designer. Za dobu své zaměstnanecké a externí praxe, zvláště pak v Sigmě Lutín, vytvořil řadu designerských návrhů, které prezentují zcela ojedinělý funkční design. Téměř všechny obsahují jeden, případně dva uznané vynálezy. Součástí výstavy je autorem nedávno navržený multifunkční minitraktor. Tato technická ukázka v sobě skrývá v různých modifikacích tři až pět vynálezů, které umožňují různé unikátní pracovní funkce, a je celosvětovou novinkou.

 

Ve své volné tvorbě se věnuje grafice, kterou převážně prezentuje na této výstavě. Významnou část jeho grafických prací představuje exlibris. V grafice se zaměřuje na historické formy duchovního života, které považuje za vyšší stupně lidské kultury, než jaké jsme schopni vytvořit v dnešním přetechnizovaném a komerčně zaměřeném světě. Přiklání se k přírodě, historii a humanitě.

 

Zabývá se i sochařskou, reliéfní a medailerskou tvorbou, malbou a keramikou. Vystavované drobné keramické reliéfní plastiky jsou ukázkou nového výtvarného pojetí "Tvorba přírodou". V tomto tvůrčím procesu se hlína dle své struktury přetváří sama a autor jí to pouze umožňuje. Jak sám říká: "Příroda je tvůrcem mnohem dokonalejším než člověk."

 

Umění a kulturu považuje autor za vhodný smysl života. "Skutečný Smysl života člověk nikdy nepochopí ", říká Peter Šobr.

 

ZDROJ: artmoravia.eu

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2003, Slovník žáků a absolventů zlínské Školy umění a Střední uměleckoprůmyslové školy ve Zlíně a v Uherském Hradišti /1939 - 2003/,

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Jméno autora: Šobr Petr (Peter) ( 14.2.1944 -

Přihlášení