VTÁK - PODŽUBAN MILAN

VTÁK - PODŽUBAN MILAN

 

5990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Podžuban Milan
( 3.9.1960 -

Obraz - Vták. Autorem je malíř Milan Podžuban. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Milan Podžuban si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zajímavý, expresionisticky pojatý obraz. Osobitý styl malby.

 

 

Celkové rozměry cca 70 cm x 50 cm. Pastózní akryl na plátně. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 2014.

 

 

Výborná investice do umění. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

Milan Podžuban

 

 

Datum narození: 3.9.1960

 

 

Ing. Milan Podžuban, Michalovčan, (nar. 3. 9. 1960), vystudoval konstrukci a design v oboru přístrojové, regulační a měřící techniky na nynější Technické univerzitě v Košicích. Od roku 1986 se profesionálně věnuje designu, vynálezectví a vývoji strojů a technologií na třídění a využití odpadů.


Vedle profesionální práce je od roku 1976 příznivcům na Slovensku i v zahraničí znám jako dlouhodobý sólista a taneční pedagog folklorního souboru Zemplín. V letech 1988 -1989 studoval choreografii lidového tance a jako choreograf působil v souborech Jahodná a Hornád v Košicích, Poľana a Jánošík (Ondráš) v Brně, Zlatý Klas a Michalovčan, Strážčan a v neposlední řadě v souboru Zemplín s choreografií "Figliarka ze Žipov", kterou interpretačně s bravurou zvládl a představil i v Bratislavě Janko Ďurovčík. Folklóru se věnuje iv současnosti. V roce 2011 již jako 50-tnik získal s manželkou na celostátní soutěži sólistů tanečníků první místo s vlastní choreografií podle autentických ukázek pana Milana koliha z jeho rodné obce Úbrež av roce 2012 dostali pozvání tuto choreografii prezentovat i ve Východní. Folklóru vděčí za nejvzácnější zážitky, vztahy a nezapomenutelné osudové setkání.


Folklór je pro něj zdrojem síly, vitality, entuziasmu, nápadů a nyní i novou inspirací a múzou. V březnu 2013 začal malovat své prvotiny a v současnosti maluje obrázky, s folklórní tematikou, ve kterých spojuje své designérské, choreografické a taneční vlohy. 

Jméno autora: Podžuban Milan ( 3.9.1960 -

Přihlášení