PRAHA KARLŮV MOST - SKOPEC J.

PRAHA KARLŮV MOST - SKOPEC J.

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 10. 2021

Jméno autora: Skopec J.

 

Obraz - Praha Karlův most (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř J. Skopec. Obraz galerijní kvality a velikosti navíc na plátně. Nevím zda se jedná o malíře Jaroslava Skopce Personne narozeného 23.7.1950 či o jiného malíře J. Skopce. Posuďte sami dle stylu malby a signatury. Každopádně je vidět, že J. Skopec si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo s osobitým stylem malby se specifickou kombinací barev.

 

 

Karlův most

 

Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.
Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402.

 

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 117 cm x 73 cm. Rám je bohatě zdobený, mohutný, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován přibližně v 70tých letech 20. století.

 


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Skopec J.
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení