PODZIMNÍ PRAHA S CHRÁMEM SV. MIKULÁŠE V POZADÍ - FENZLOVÁ

PODZIMNÍ PRAHA S CHRÁMEM SV. MIKULÁŠE V POZADÍ - FENZLOVÁ

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Fenzlová

 

Obraz - Podzimní Praha s Chrámem sv. Mikuláše v pozadí (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorkou je malířka Fenzlová.

 

 

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

 

Kostel Sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zážitkem je také výstup na zvonici, která poskytuje impozantní výhled.

 

Za výstavbu jednoho ze symbolů Prahy vděčíme řádu Jezuitů, kteří zde toužili vybudovat svoje nejvelkolepější dílo v Čechách. Na místě raně gotického kostela z počátku 13. století tak začala barokní výstavba celého jezuitského areálu vč. farní budovy a školy trvala od r. 1673 do r. 1752. Stavbu zahájil stavitel P. Bos, jehož krátce nato vystřídal Giovanni Domenico Orsi. Rozhodující fáze stavby začala až po r. 1702 podle nové varianty, jejíž autorství je připisováno Kryštofu Dienzehoferovi.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 54 cm x 44 cm. Rám je krásně zdobený, místy má otluky. Olej na malířské lepence či na plátně fixovaném na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz je přibližně z let 1950 - 70.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Fenzlová
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení