PŘEDJAŘÍ NA BABCE - SCHUH IVAN

PŘEDJAŘÍ NA BABCE - SCHUH IVAN

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 7. 12. 2021

Jméno autora: Schuh Ivan

 

Obraz - Předjaří na Babce. Signován, datován a název díla zezadu obrazu - viz foto. Autorem je malíř Ivan Schuh, který často ztvárňoval krajinu Vysočiny. Osobity impresionistický styl malby. Na obraze je zřejmě ztvárněna krajina u Zruče nad Sázavou - místo zvané "Babka", kde se dnes nachází rozhledna Babka.

 

 

Rozhledna Babka

 

Dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází v lokalitě "Mezi cestami" asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice.


Rozhledna stojí ve výšce 451 m n. m. a vyhlídková plošina se tyčí 24 m nad okolní terén. Po zdolání 130 roštových schodů se vám naskytne pohled na celé město i jeho okolí - na jihovýchodě vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem spatříte vrch Fiolník u Vlastějovic a západně leží vrch Jordán a obec Chabeřice. Na vrcholu si též můžete pustit "klikotoč" a dozvědět se o jmenovaných vrších více.
 

 

Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 34 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 1971.

 


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Schuh Ivan
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení