ČERVENÉ VINICE U ARLES - VINCENT VAN GOGH - REPRODUKCE

ČERVENÉ VINICE U ARLES - VINCENT VAN GOGH - REPRODUKCE

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 10. 2021

Jméno autora: Van Gogh Vincent Willem
( 30.3.1853 - 29.7.1890 )

 

 

 

Obraz - Vincent Van Gogh - Červené vinice u Arles (Red Vineyrds at Arles). Starší reprodukce od známého malíře Vincenta Van Gogha. Zezadu obrazu je štítek s názvem díla a autorem - viz foto.

 


Rozměry včetně rámu cca 70 cm x 59 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Reprodukce na kartonu. Na obraze je pár malinkých oděrek. Celkový stav - viz foto.

 


Reprodukce je přibližně ze 70tých let 20.století.

 


Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

VINCENT VAN GOGH (1853 – 1890)

 

malíř a grafik, nar. v Groot Zundert v Holandsku; představitel expresívní větve postimpresionismu, na jehož umění navazovali zejména umělci expresionismu a fauvismu. Intenzívnější malířské a kreslířské činnosti se začal věnovat až poté, co opustil několik povolání (příručího v galerii Adolfa Goupila, kazatele v Anglii a misionáře v hornickém městečku Borinage v Belgii) a rozhodl se pro dráhu malíře. I když krátce pobýval v ateliérech uznávaných malířů (holandského žánristy Antona Mauva v Haagu; 1882-1883; a Fernanda Cormona na pařížské akademii; 1886), zůstal v podstatě samoukem a jedinečným tvůrcem svého originálního stylu založeného na husté síti krátkých, silných a přesných tahů štětce, intenzívním koloritu a pastózních nánosech barev.

 

Řadu vrcholných děl vytvořil Vincent van Gogh v Arles, kde krátce pobýval i s Paul Gauguinem (1888) a kde se prvně projevily příznaky jeho těžké duševní choroby (těžké záchvaty halucinací a epilepsie vypukly u van Gogha po hádce s Gauguinem 23. prosince, pokračovaly v léčebně v Saint-Rémy a vyvrcholily pokusem o sebevraždu 27. července v posledním roce van Goghova života, kdy 29. července roku 1890 na následky těžkého zranění zemřel), a v Auvers-sur-Oise(1890), kde strávil poslední měsíce života v léčebné péči rodinného lékaře a milovníka umění Paula Gacheta.

Jméno autora: Van Gogh Vincent Willem ( 30.3.1853 - 29.7.1890 )

Alternativní produkty

Přihlášení