SEDMIBOLESTNÁ - DAJČ JAROSLAV

SEDMIBOLESTNÁ - DAJČ JAROSLAV

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 10. 2021

Jméno autora: Dajč Jaroslav
( 13.2.1943 -

 

Obraz - Sedmibolestná. Signován vpravo dole - viz foto. Číslován 98/100 vlevo dole - viz foto. Autorem je grafik Jaroslav Dajč.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 23 cm x 17 cm. Rám je úzký, zdobený, místy má otluky - viz foto. Zřejmě suchá jehla na papíře, červená místa jsou pravděpodobně kolorovaná akvarelem. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz je odhadem z let 1970-90.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

Dajč Jaroslav

 


* 13.2.1943 Perknov, Havlíčkův Brod

 


kreslíř, grafik

 

 

Jaroslav Dajč vystudoval Pedagogický institut v Jihlavě a poté Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (ateliér prof. Hadlače). Během své umělecké kariéry se stal členem Sdružení výtvarných umělců Vysočiny, vystavoval nicméně po celé České republice. Mezi Dajčovy nejznámější umělecká díla patří jednoznačně jeho kresby s biblickými a mytologickými náměty.

 

Je mimořádně nadaným kreslířem a grafikem. Jeho ručně kolorované grafické listy zpracované převážně technikou suché jehly mají poetické ladění a hluboký vnitřní náboj. Pracuje v cyklech, námětově vychází z lidové moudrosti a není mu cizí ani náboženská tematika. Realizoval mnoho bibliofilských tisků, souborů grafických listů. Svou tvorbou se přiřadil k takovým tvůrcům jakými byli B. Reynek a J. Jíra. Také on je poznamenán a stále inspirován krajinou Vysočiny, která má neopakovatelnou poezii a je nevyčerpatelným zdrojem inspirace pro citlivé umělce slova i kresby. V roce 1993 obdržel čestné uznání soutěže o nejkrásnější ex libris na téma Česká krajina,

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G),

 

2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993),

 

2000, Vencl Slavomil , 5/ Tvůrci českého exlibris, České exlibris. Historie a současnost,

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

 

2008, Současní tvůrci exlibris z okruhu SSPE, Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha,

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o. 

Jméno autora: Dajč Jaroslav ( 13.2.1943 -

Přihlášení