MODRÉ KUBIZUJÍCÍ ZÁTIŠÍ - PAVLÍK ONDŘEJ

MODRÉ KUBIZUJÍCÍ ZÁTIŠÍ - PAVLÍK ONDŘEJ

 

9990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Pavlík Ondřej
( 5.11.1932 - 23.10.1989 )

 

Obraz - Modré kubizující zátiší. Autorem je akademický malíř Ondřej Pavlík. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Ondřej Pavlík si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o kvalitní dílo. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, adresa, rozměr, název díla, tehdejší cena, evidenční číslo díla, razítko ČFVU atd. - vše viz foto.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 83 cm x 35 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na hrubém plátně. Na obraz je naneseno velké množství barvy - viz foto. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován přibližně v letech 1960-80.

 


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Pavlík Ondřej

 


* 5.11.1932 Poříčí nad Sázavou (Benešov)

 


+ 23.10.1989

 


scénograf, sochař, malíř 

 

 

Pozdější akademický malíř, scénograf a výtvarník Ondřej Pavlík se narodil v roce 1932 v Poříčí nad Sázavou, kde také prožil své dětství a postupně se prosazoval i jeho takřka univerzální výtvarný talent. V roce 1951 byl přijat ke studiu na pražskou Akademii výtvarné výchovy do ateliéru figurální a monumentální malby k profesoru Vladimíru Sychrovi. V roce 1956 dokončil zdárně studium, včetně čestného roku. Zpočátku se věnoval volné malbě, zčásti se pustil do sochařské tvorby. Od roku 1960 byl členem Skupiny 58, představující mladé výtvarníky, kteří se na základě společného uměleckého názoru na výtvarnou tvorbu, spojili do seskupení, ve kterém Ondřej Pavlík vynikal svým zájmem překračujícím hranice jednotlivých výtvarných oborů. Vedle maleb s typickou expresivní zkratkou, kdy hlavním tématem byla zpravidla lidská postava, využívá i techniky reliéfů, mozaiky či art-protisu.

 

Tvořil převážně v Praze. Počínaje rokem 1984 navštěvoval i Českomoravskou vrchovinu, ve které získával hodnotné náměty a jako malíř dosahoval s krajinou plný soulad. Dlouhodobě byl mimo jiné zaujat scénickými návrhy a jako jevištní výtvarník spolupracoval s mnoha divadly. Nejčastěji s Hudebním divadlem v Karlíně a pražským Národním divadlem. Z oblastních divadel se jeho zájem soustředil na scénické práce pro divadla v Ústí nad Labem a České Budějovice. Mimo jevištní výpravy byl také autorem mnoha kostýmních návrhů. Částečně spolupracoval jako výtvarník i s filmovými studii, např. spolupracoval na filmech: Hrátky s čertem (1956); Baron Prášil (1961); Jarní povětří (1961) a další. Několik let se také věnoval návrhům výzdob architektonických objektů – např.: reliéfy Křížové cesty v kostele Loučim v jižních Čechách; domovní znamení v Perlové ulici v Praze; obraz sv. Terezy v kostele v Křečovicích aj. Podílel se na řadě kolektivních výstav mladých výtvarníků /1963, Paříž/ aj. Je zastoupen svým dílem ve sbírkách Národní galerie v Praze, Středočeské galerie, Galerie hlavního města Prahy a jinde. Ondřej Pavlík zemřel 23. října 1989 ve věku nedožitých 57 let.
 

ZDROJ: www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/57945-ondrej-pavlik.html   AUTOR - Erkul

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop),

Jméno autora: Pavlík Ondřej ( 5.11.1932 - 23.10.1989 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení