KROMĚŘÍŽ - SIGNOVÁN

KROMĚŘÍŽ - SIGNOVÁN

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 10. 2021

Jméno autora: Signován

 

 

Obraz - Kroměříž (na obraze je zobrazeno mimo jiné gymnázium v Kroměříži). Signován datován a název díla vlevo nahoře - viz foto.

 


Celkové rozměry cca 41 cm x 35 cm. Pero na papíře. Obraz je nově adjustován a zasklen. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz je z roku 1960.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Kroměříž

 

Kroměříž je město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané.

 

V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později byl zdejší Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Ve středověku zde byl brod přes řeku Moravu a křižovatka Jantarové a Solné stezky.

 

První písemná zpráva o Kroměříži pochází z roku 1110. Na arabské mapě, která je přílohou knihy z roku 1154 označované jako Tabula Rogeriana, je město označováno jako Agra.[8] Roku 1207 potvrdil Přemysl Otakar I. olomouckému biskupovi Robertovi držbu vsi Kroměříže, kterou koupil jeho předchůdce biskup Jan II. od knížete Oty Černého za 300 hřiven.

 

Město bylo založeno olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburka roku 1260. Olomoučtí biskupové v Kroměříži vybudovali reprezentativní letní sídlo a přemístili sem část správy diecéze. pělo dvakrát za sebou nájezdem švédských vojsk (1643 a 1645) a následně morem. 

Jméno autora: Signován

Přihlášení