BŘÍZY V KRAJINĚ - DOBIÁŠ FRANTIŠEK

BŘÍZY V KRAJINĚ - DOBIÁŠ FRANTIŠEK

 

5820 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Dobiáš František
( 3.2.1898 - 1982 )

 

Obraz - Břízy v krajině. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Vysočiny - František Dobiáš.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 81 cm x 50 cm, rám je bohatě zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Vlevo nahoře je drobné poškození - viz foto. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1940-60.

 

 

Výborná investice do umění. Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

František Dobiáš

 

* 3. Února 1898 v Jimramově

 

+ 1982 v Jimramově

 

Narodil se v chudé rodině v domě č. 219 na Panské ulici v Jimramově. Po vychození obecné a měšťanské školy se vyučil strojním zámečníkem. V roce 1926 byl odveden do rakouské armády a odeslán na frontu. Zúčastnil se bojů ne italské a rumunské frontě. Své zážitky s té doby sepsal do obsáhlých pamětí. Po vzniku Československa pracoval až do důchodu v místní textilní továrně. Byl veřejně činným v místní jednotě Orel, kde vykonával dlouhá léta funkci jednatele. Aktivně se zapojil do ochotnické divadelní činnosti a do místního pěveckého sboru Osvětové besedy. Od mládí rozvíjel svůj výtvarný talent a svůj vztah k Jimramovu a okolní přírodě vyjádřil ve svých obrazech, které se nacházejí u mnoha vlastníku v tuzemsku i v zahraničí. Místní veřejnost si jej také pamatuje jako organizátora poznávacích zájezdů a průvodce Čedoku.

 

7. října 1932 se mu narodil syn Josef Dobiáš, kterému byl prvním učitelem v jeho malířské tvorbě.

Jméno autora: Dobiáš František ( 3.2.1898 - 1982 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Přihlášení