KARLŠTEJN - INTARZIE

KARLŠTEJN - INTARZIE

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 7. 12. 2021

Jméno autora: Neznámý autor

 

Úžasná detailní truhlářská práce - intarzie - Karlštejn.

 

 

Hrad Karlštejn

 

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.


Hrad Karlštejn založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. V roce 1355 již Karel IV. pobýval na hradě, dohlížel na jeho dostavbu a na výzdobu interiérů, především hradních kaplí. Dnešní podobu hradu vtiskla puristická přestavba v 19. století vedená Josefem Mockerem. První prohlídkový okruh zahrnuje prostory Císařského paláce a prohlédnete si i Pokladnici a Klenotnici v Mariánské věži. Druhý okruh vás pak zavede do Velké věže s proslulou Kaplí sv. Kříže s deskovými obrazy z dílny mistra Theodorika.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 43 cm x 35 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Technika - intarzie - skládaná dýha. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz byl vytvořen odhadem v letech 1950-70.

 


Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Neznámý autor

Alternativní produkty

Přihlášení